Čo je to adipozita?

Adipozita je nadmerné hromadenie tuku kvôli spomalenej mikrocirkulácii a nedostatočnej prirodzenej lipolýze. Najčastejšie sa jedná o oblasti brucha, bokov, stehien a kolien.

Rozlišuje sa primárna obezita, ktorej prvotnou príčinou je nerovnováha medzi príjmom a výdajom energie, spôsobená nadmerným príjmom potravy, a sekundárna obezita, ktorá je zapríčinená iným ochorením.

U mužov s nadmernou adipozitou presahuje tuk 25 %, u žien 30 % telesnej hmotnosti. Jednoduchým ukazovateľom rozloženia tuku v tele je obvod pása. Ak je u žien obvod väčší ako 80 cm je už zvýšené riziko obezity. Ak je číslo nad 88 cm, hrozí už vysoké riziko obezity. U mužov sú tieto čísla v hodnotách 94 cm a 102 cm.

Cenník ošetrenia rázovou vlnou
obezita razova vlna
obezita boky razova vlna

Čo je príčinou adipozity?

Dochádza k nej, ak je príjem energie väčší ako výdaj. Príčinou je najčastejšie kombinácia väčšieho energetického príjmu, nedostatku pohybu, dedičných vplyvov, psychických vplyvov a spôsob výživy v detstve – tzv. primárna obezita. Zriedkavo ju spôsobuje iné ochorenie, napr. endokrinologické choroby, psychické ochorenie – napr. depresia, bulímia, vrodené choroby alebo lieky. Obezita môže byť androidného typu, takzvaný mužský alebo centrálny typ, s rozložením tuku v oblasti trupu a brucha. Druhý typ je gynoidný, takzvaný ženský typ, s hromadením tuku v oblasti bokov, stehien a zadku.

V našom centre pre zdravie a krásu vám pomôžeme bezbolestne vyformovať postavu a redukovať adipozitu v lokálnych oblastiach – BRUŠKO, ZADOK, STEHNÁ A BOKY.

Ošetrenie adipozity rázovou vlnou ReCell a lymfodrenážou Lympha Press

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna ReCell predstavuje revolučný a jedinečný prístroj, ktorý kombinuje tri technológie – bezbolestnú rázovú vlnu, rádiofrekvenciu a transdermálnu vehikuláciu s cieľom vyriešiť aj najzávažnejšiu celulitídu, ochabnutosť a lokalizovanú adipozitu.

Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Táto bezbolestná rázová vlna ReCell umožňuje dosahovať vynikajúce výsledky bez utrpenia a úplne bez hluku.

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí vám aplikujeme procedúru, vďaka ktorej sa váš stav neporovnateľne zlepší.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť aplikácie pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Okrem toho, že je technológia ReCell úplne bezbolestná, zaisťuje rýchlejšie a efektívnejšie výsledky, čo nám umožňuje zmäkčiť tkanivo a následne rozpustiť tuk v tukových bunkách a priniesť dlhodobé výsledky.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. V prípade adipozity je potrebných minimálne 8-10 ošetrení. Pacienti ale veľmi často pociťujú zmeny už po prvých ošetreniach.

Ako často budem musieť na ošetrenia chodiť?

Odporúčaná frekvencia ošetrení pri adipozite je 2x za týždeň, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.