Čo je chronická bolesť chrbta?

Lumbalgia alebo bolesť chrbta je v populácii veľmi rozšírené ochorenie týkajúce sa oblasti driekových stavcov. Môže byť spôsobené niekoľkými faktormi, ale hlavným dôvodom býva nadmerné používanie dolnej časti chrbta a náhle zdvíhanie ťažkého bremena. Môže byť výsledkom nadmerného ohýbania alebo iných opakujúcich sa pohybov dolnej časti chrbta.

Závažnosť bolesti pri problémoch s krížmi často nesúvisí s prítomným rozsahom fyzického poškodenia. Napríklad jednoduchý natiahnutý sval v krížoch môže spôsobiť neznesiteľnú bolesť, ktorá môže obmedziť jeho schopnosť chodiť alebo dokonca stáť. Sedavý život a práca zvyšujú riziko tohto ochorenia, a preto by sme sa mali vyhýbať faktorom vedúcim k tejto dysfunkcii.

Cenník ošetrenia rázovou vlnou
bolest krizov razova vlna
bolest krizov nitra

Diagnóza pre bolesť chrbta

Je dôležité rozpoznať základné znaky, ktoré by mohli naznačovať lumbalgiu:

Primárnym príznakom je bolesť, ktorá sa nachádza v bedrovej oblasti chrbtice. Táto bolesť zvyčajne zahŕňa stuhnutosť dolnej časti chrbta a svalové napätie. V najhorších prípadoch môže byť narušená mobilita pacienta. Bolesť je lokalizovaná, čo znamená, že je obmedzená na malú oblasť.

Príznakom môže byť aj obmedzený pohyb chrbtice, napríklad keď sa pokúšate predkloniť alebo zakloniť. Ďalším znakom l môže byť bolesť pociťovaná v dolnej časti chrbta, ktorá sa môže rozšíriť do sedacieho svalu, slabín alebo do zadnej časti stehna. Varovným signálom môže byť opuch alebo zápal chrbta alebo nohy. Ak pociťujete bolesť v dolnej časti chrbta pri kýchaní a kašľaní, môže to tiež naznačovať lumbalgiu.

Rázová vlna Shockwave

odporúčaná liečba v centre zdravia a krásy Vitalcare

Liečba bolesti chrbta rázovou vlnou Shockwave

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna Shockwave predstavuje relatívne nový a veľmi úspešný terapeutický prístup v liečbe chronickej bolesti chrbta. Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Mechanizmus účinku je založený na vlnách prerušujúcich dráhy bolesti zapálených nervov na bunkovej úrovni. To vedie k obnoveniu zdravých nervových funkcií a podporuje rast nových krvných ciev s cieľom uľahčiť prirodzené hojenie. Terapia rázovou vlnou Shockwave je bezbolestná a veľmi účinná alternatíva k chirurgickým zákrokom.

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí môžete odstrániť chronické bolesti.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť liečby pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali 92% zníženie bolesti a oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Počiatočné nepohodlie zvyčajne slabne, keď sa oblasť počas liečby stáva menej citlivou. Intenzita terapie môže byť upravená na základe potrieb a citlivosti pacienta.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. V prípade chronickej bolesti krížov sú potrebné minimálne 4 ošetrenia. Pacienti ale veľmi často pociťujú úľavu už po prvom ošetrení.

Ako často budem musieť na terapie chodiť?

Odporúčaná frekvencia ošetrení pri chronickej bolesti krížov je 1 až 2 krát za týždeň, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.

Budem po ošetrení cítiť bolesť?

U väčšiny pacientov sa po terapii objaví okamžitá úľava od bolesti. Zhuba 2-4 hodiny po terapii môže dôjsť k chvíľkovému zvýšeniu citlivosti. Pacienti túto bolesť popisujú ako znesiteľnú a neobmedzujúcu ich bežné činnosti.

Sú po terapii nariadené nejaké obmedzenia?

Odporúča sa, aby sa pacienti po terapii vyhli fyzickým aktivitám, predovšetkým takým, ktoré by zapájali ošetrené miesto. Pacienti by mali zostať v pokoji zhruba 48 hodín po každej terapii.