Čo sú to strie?

Vo svojom základe sú strie malé jazvičky veľké pár milimetrov až 1 cm. Je to estetický problém, ktorý trápi mnoho žien na celom svete bez rozdielu národnosti, farby pleti a veku.  Koža je elastická a pružná no nedokáže sa rýchlo prispôsobiť narastajúcemu objemu tela, má svoje hranice, ktoré keď sa prekročia jednoducho popraská. Narušia sa elastické vlákna pod povrchom kože. Poškodené kožné tkanivo sa nahradí spojivom – vznikne stria – jazva.

Zo začiatku sú strie červené, až bordové. Je to jasný znak toho, že sa v nich nachádzajú žilky a cievy. V týchto jazvičkách síce prúdi krv, ale nie je v nich pigment. A práve to je dôvodom prečo strie nie a nie zmiznúť. Napriek tomu, že neohrozujú zdravie človeka, sú neželaným neestetickým doplnkom krásy pokožky.

Cenník ošetrenia rázovou vlnou
strie razova vlna nitra
strie razova vlna recell nitra

Ako vznikajú strie?

Strie vznikajú v dôsledku rýchleho naťahovania kože a hormonálnych zmien. Vplyvom hormónov koža stráca elasticitu, jej povrchové vrstvy sa stávajú tenšími. Vo vnútri vznikajú trhlinky a poškodené tkanivo sa nahradí spojivom. V spojive sú cievy, ktoré spôsobujú červené alebo modré sfarbenie strií. Vznikajú hlavne počas tehotenstva, v puberte, pri náhlom zvýšení hmotnosti tela a pri rýchlom raste. Spúšťačom môže byť aj niektoré z endokrinných ochorení alebo dlhodobé užívanie kortikosteroidov.

Striám môžeme predchádzať používaním krémov určených na tento problém. Pre ich redukciu alebo úplné odstránenie sú však potrebné iné technológie. Jednou z tých najúčinnejších je aj rázová vlna ReCell, ktorá ponúka riešenie bezbolestným  spôsobom bez akéhokoľvek chirurgického zákroku.

Ošetrenie strií rázovou vlnou ReCell

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna ReCell predstavuje revolučný a jedinečný prístroj, ktorý kombinuje tri technológie – bezbolestnú rázovú vlnu, rádiofrekvenciu a transdermálnu vehikuláciu s cieľom vyriešiť aj najzávažnejšiu celulitídu, ochabnutosť, strie i lokalizovanú adipozitu.

Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Táto bezbolestná rázová vlna ReCell umožňuje dosahovať vynikajúce výsledky bez utrpenia a úplne bez hluku.

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí vám aplikujeme procedúru, vďaka ktorej sa váš stav neporovnateľne zlepší.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť aplikácie pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Okrem toho, že je technológia ReCell úplne bezbolestná, zaisťuje rýchlejšie a efektívnejšie výsledky, čo nám umožňuje zmäkčiť tkanivo a následne rozpustiť tuk v tukových bunkách a priniesť dlhodobé výsledky.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. Strie si vyžadujú minimálne 8-10 ošetrení. Pacienti ale veľmi často pociťujú zmeny už po prvých ošetreniach.

Ako často budem musieť na ošetrenia chodiť?

Odporúčaná frekvencia ošetrení pri striách je 2x za týždeň, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.