Čo je to celulitída?

Celulitída je prevažne estetický problém, ktorého základ pramení v hlbších vrstvách kože. Niektoré štatistiky uvádzajú, že ňou trpí viac ako 90 % žien

Medzi kožou a svalmi sa nachádza spojivové tkanivo. Ak je toto spojivové tkanivo oslabené, tuk sa tlačí smerom ku koži a vytvára hrudkovitý tvar, všeobecne známy pod názvom “pomarančová koža”. Je to spôsobené tým, že sa cez oslabené spojivové tkanivo pretláča tukové tkanivo a stáva sa „viditeľným“.

K pomarančovej koži prispieva zhoršená cirkulácia krvi a lymfy. Tá je dôsledkom nadmerného plnenia tukových buniek tukom. Následkom čoho vzniká opuch, zníženie okysličenia a trvalé poškodenie podkožného tkaniva. 

Cenník ošetrenia rázovou vlnou a lymfodrenážou
celulitída 1.stupňa
celulitida razova vlna

Prečo vzniká celulitída?

Príčinou celulitídy sú zmeny v podkoží, hromadenie tuku v tukových bunkách a aj narušenie mikrocirkulácie krvi a lymfy. Následne vzniká opuch, zadržiavanie vody a zhoršené okysličenie. Dôsledkom toho je chronický proces, ktorý má za následok pomarančový vzhľad kože.

Nedostatok pohybu, dlhodobé státie, či nevhodná obuv urýchľujú tvorbu pomarančovej pokožky. Alkohol, fajčenie, káva a stres majú tiež negatívny vplyv na vzhľad našej pokožky.

Celulitída sa delí do štyroch stupňov, a to podľa vzhľadu pokožky. V našom centre pre zdravie a krásu vám školený personál diagnostikuje typ celulitídy a podľa toho zvolí vhodný program.

Ošetrenie celulitídy rázovou vlnou ReCell a lymfodrenážou Lympha Press

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna ReCell predstavuje revolučný a jedinečný prístroj, ktorý kombinuje tri technológie – bezbolestnú rázovú vlnu, rádiofrekvenciu a transdermálnu vehikuláciu s cieľom vyriešiť aj najzávažnejšiu celulitídu, ochabnutosť a lokalizovanú adipozitu.

Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Táto bezbolestná rázová vlna ReCell umožňuje dosahovať vynikajúce výsledky bez utrpenia a úplne bez hluku. Pri liečbe celulitídy môžete v našom centre skombinovať ošetrenie rázovou vlnou Recell a lymfodrenážou. 

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí vám aplikujeme procedúru, vďaka ktorej sa váš stav neporovnateľne zlepší.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť aplikácie pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Okrem toho, že je technológia ReCell úplne bezbolestná, zaisťuje rýchlejšie a efektívnejšie výsledky, čo nám umožňuje zmäkčiť tkanivo a následne rozpustiť tuk v tukových bunkách a priniesť dlhodobé výsledky.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. V prípade celulitídy je potrebných minimálne 8-10 ošetrení. Pacienti ale veľmi často pociťujú zmeny už po prvých ošetreniach.

Ako často budem musieť na ošetrenia chodiť?

Odporúčaná frekvencia ošetrení pri celulitíde je 2x za týždeň, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.