Čo je to lymfedém?

Lymfedém je lymfatický opuch ktorejkoľvek časti mäkkých tkanív tela, najčastejšie sa však vyskytuje na končatinách ako nepríjemný opuch. Ide o poruchu drenážnej funkcie lymfatických ciev, keď v postihnutej oblasti dochádza k hromadeniu tekutiny v medzibunkovom priestore. Tá pri dlhšom trvaní lymfostázy vyvoláva chronický zápal a prestavbu normálneho tkaniva na väzivo.

Lymfedém je chronické ochorenie, ktoré sa postupom času zhoršuje. Prvé známky lymfedému nie sú opuchy, ale tlak, neurčitá bolesť, niekedy zvýšená únava, zhoršovanie funkcie danej končatiny.

Cenník ošetrenia rázovou vlnou a lymfodrenážou
lymfedem razova vlna nitra
lymfedem razova vlna recell nitra

Čo je príčinou lymfedému?

Príčinou vzniku lymfedému je nedostatočná funkcia lymfatického systému. Ten nedokáže nadbytočné tekutiny z tkanív odoberať. Následne sa tak lokálne hromadia na rôznych miestach, pričom vznikajú opuchy. Hromadenie následne vyvoláva opuch. Komplikáciou je zápal, ale aj zväzivovatenie podkožia. Zápal môže byť aj neinfekčný. Koža začervenaná. Opuch sa časom zhoršuje.

Môže byť primárny, ale aj sekundárny. Primárne vzniká ako vývojová chyba, ale aj pre dedičný faktor. Sekundárne následkom iného ochorenia či poškodenia miazgovej sústavy. Novým 12- komorovým lymfodrenážnym zariadením vám pomôžeme zmierniť opuch a tak aj v neposlednom rade odstrániť nežiadaný estetický i zdravotný defekt.

Ošetrenie lymfedému rázovou vlnou ReCell a lymfodrenážou Lympha Press

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna ReCell predstavuje revolučný a jedinečný prístroj, ktorý kombinuje tri technológie – bezbolestnú rázovú vlnu, rádiofrekvenciu a transdermálnu vehikuláciu s cieľom vyriešiť aj najzávažnejšiu celulitídu, ochabnutosť a lokalizovanú adipozitu.

Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Táto bezbolestná rázová vlna ReCell umožňuje dosahovať vynikajúce výsledky bez utrpenia a úplne bez hluku. Pri liečbe lymfedému môžete v našom centre skombinovať ošetrenie rázovou vlnou Recell a lymfodrenážou. 

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí vám aplikujeme procedúru, vďaka ktorej sa váš stav neporovnateľne zlepší.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť aplikácie pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Okrem toho, že je technológia ReCell úplne bezbolestná, zaisťuje rýchlejšie a efektívnejšie výsledky, čo nám umožňuje zmäkčiť tkanivo a následne rozpustiť tuk v tukových bunkách a priniesť dlhodobé výsledky.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou a lymfodrenážou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. V prípade lymfedému je potrebných minimálne 8-10 ošetrení. Pacienti ale veľmi často pociťujú zmeny už po prvých ošetreniach.

Ako často budem musieť na ošetrenia chodiť?

Odporúčaná frekvencia ošetrení pri lymfedéme je 2x za týždeň, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.