Čo je ochabnutá pokožka?

Vplyvom gravitácie a straty hustoty pokožky kvôli zníženej tvorbe stavebných látok pokožka s vekom výrazne ochabuje, klesá a stráca pružnosť aj objem. Koža je najväčším orgánom tela a predstavuje akúsi ochrannú bariéru pred vonkajšími vplyvmi prostredia. Jej najvnútornejšia vrstva obsahuje proteíny, najmä kolagén a elastín. Kolagén, ktorý tvorí 80 % štruktúry pokožky, zabezpečuje jej hustotu a silu. Elastín je zase zodpovedný za elasticitu a pevnosť.

Ochabnutá pokožka, ktorá stratila pružnosť, môže byť frustrujúca a môže výrazne ovplyvniť sebavedomie.

Cenník ošetrenia rázovou vlnou
ochabnute brucho razova vlna
ochabnute ruky razova vlna

Čo je príčinou ochabnutej pokožky?

Je prirodzené, že pokožka časom stráca svoju elasticitu v priebehu normálneho procesu starnutia, ale z rôznych iných dôvodov sa podobný proces môže vyskytnúť už v období mladosti. Žiadny krém, ani doplnky výživy nemôže nahradiť bežné používanie opaľovacích prípravkov s vysokým ochranným faktorom a správny životný štýl. Fajčenie, konzumácia alkoholu a cukru, nedostatok pohybu urýchľujú procesy starnutia, spôsobujú zápaly a pružná pokožka ich považuje za najväčších nepriateľov. Nedostatok spánku, pribúdajúce kilogramy v dôsledku tehotenstva, vysoký prírastok na váhe, a naopak prudké chudnutie, ovplyvňujú vzhľad a flexicitu pokožky, rovnako aj hormonálne zmeny, resp. aj niektoré ochorenia.

Stimulačný mechanický efekt rázovej vlny a termický reparačný efekt rádiofrekvenčnej stimulácie postupne pokožku vypĺňa, posilňuje a vyhladzuje.

Ošetrenie ochabnutej pokožky rázovou vlnou ReCell

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna ReCell predstavuje revolučný a jedinečný prístroj, ktorý kombinuje tri technológie – bezbolestnú rázovú vlnu, rádiofrekvenciu a transdermálnu vehikuláciu s cieľom vyriešiť aj najzávažnejšiu celulitídu, ochabnutosť a lokalizovanú adipozitu.

Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Táto bezbolestná rázová vlna ReCell umožňuje dosahovať vynikajúce výsledky bez utrpenia a úplne bez hluku.

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí vám aplikujeme procedúru, vďaka ktorej sa váš stav neporovnateľne zlepší.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť aplikácie pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Okrem toho, že je technológia ReCell úplne bezbolestná, zaisťuje rýchlejšie a efektívnejšie výsledky, čo nám umožňuje zmäkčiť tkanivo a následne rozpustiť tuk v tukových bunkách a priniesť dlhodobé výsledky.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. V prípade ochabnutej pokožky je potrebných minimálne 8-10 ošetrení. Pacienti ale veľmi často pociťujú zmeny už po prvých ošetreniach.

Ako často budem musieť na ošetrenia chodiť?

Odporúčaná frekvencia ošetrení pri ochabnutej pokožke je 2x za týždeň, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.