Čo je pätová ostroha?

Podľa definície je pätová ostroha – liečba druhom exostózy: ide o benígny nádor kosti, čiže vápnikový výrastok na pätovej kosti pokrytý chrupavkovým tkanivom. Vyskytuje sa hlavne pri metafýzach, v oblastiach napájania svalov alebo väzivových štruktúrach, ktoré často podliehajú trakciám alebo neustálemu naťahovaniu.

Najčastejšie postihnutými oblasťami bývajú kolená (často u mladých ľudí s Osgood – Schlatterovou chorobou, alebo práve päta, a to v mieste, v ktorom sa na ňu napája pozdĺžne väzivo chodidla.

Cenník ošetrenia rázovou vlnou
pätová ostroha liečba rázová vlna
patova ostroha vitalcare

Diagnóza pre pätovú ostrohu

Na základe fyzikálneho a hmatového vyšetrenie možno obdržať vysoko kvalitnú informáciu týkajúcu sa vyšetrovanej plochy, no správnejšiu diagnostiku tohto ochorenia môže poskytnúť rádiografia.

Vďaka nej je možné postrehnúť viac či menej výrazný výčnelok nachádzajúci sa priamo v oblasti pätovej kosti. Niekedy je jasná oblasť zodpovedajúca pozdĺžnemu väzivu príznakom bolesti a počiatočnej kalcifikácie väziva.  

Rázová vlna Shockwave

odporúčaná liečba v centre zdravia a krásy Vitalcare

Liečba pätovej ostrohy rázovou vlnou Shockwave

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna Shockwave predstavuje relatívne nový a veľmi úspešný terapeutický prístup v liečbe pätovej ostrohy. Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Mechanizmus účinku je založený na vlnách prerušujúcich dráhy bolesti zapálených nervov na bunkovej úrovni. To vedie k obnoveniu zdravých nervových funkcií a podporuje rast nových krvných ciev s cieľom uľahčiť prirodzené hojenie. Terapia rázovou vlnou Shockwave je bezbolestná a veľmi účinná alternatíva k chirurgickým zákrokom.

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí môžete odstrániť chronické bolesti.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť liečby pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali 92% zníženie bolesti a oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Počiatočné nepohodlie zvyčajne slabne, keď sa oblasť počas liečby stáva menej citlivou. Intenzita terapie môže byť upravená na základe potrieb a citlivosti pacienta.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. V prípade pätovej ostrohy je potrebných minimálne 4 až 5 ošetrení. Pacienti ale veľmi často pociťujú úľavu už po prvom ošetrení.

Ako často budem musieť na terapie chodiť?

Odporúčaná frekvencia ošetrení pri pätovej ostrohe je 2x za týždeň, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.

Budem po ošetrení cítiť bolesť?

U väčšiny pacientov sa po terapii objaví okamžitá úľava od bolesti. Zhuba 2-4 hodiny po terapii môže dôjsť k chvíľkovému zvýšeniu citlivosti. Pacienti túto bolesť popisujú ako znesiteľnú a neobmedzujúcu ich bežné činnosti.

Sú po terapii nariadené nejaké obmedzenia?

Odporúča sa, aby sa pacienti po terapii vyhli fyzickým aktivitám, predovšetkým takým, ktoré by zapájali ošetrené miesto. Pacienti by mali zostať v pokoji zhruba 48 hodín po každej terapii.