Čo je zamrznuté rameno?

Rameno je veľmi komplexný kĺb, umožňujúci pohyby do širokého priestoru, čo z neho činí najpohyblivejší a zároveň aj najlabilnejší kĺb ľudského tela. Kĺb medzi ramennou kosťou a lopatkou býva obzvlášť postihovaný syndrómom zmrznutého ramena (zápal kĺbového puzdra ramena = adhezívna kapsulitída).

Primárna adhezívna kapsulitída je charakteristická spontánnym, často postupným nástupom v priebehu niekoľkých týždňov. Vo všeobecnosti pociťujú pacienti náhlu bolesť v pravom alebo ľavom ramene, ktorá sa v nasledujúcich dňoch postupne zväčšuje. Sekundárna adhezívna kapsulitída: je spôsobená v dôsledku rôznych všeobecne známych príčin ako napr. následkov zlomeniny hornej končatiny.

Cenník ošetrenia rázovou vlnou
zamrznute rameno razova vlna
zamrznute rameno nitra

Diagnóza pre zamrznuté rameno

Diagnóza zamrznutého ramena je v podstate klinická a pozostáva z dvoch častí:
Ortopedické vyšetrenie, pri ktorom lekár vykoná fyzikálne vyšetrenia, pričom venuje pozornosť stupňu bolesti a obmedzeniam pohybu kĺbu. Počas tejto návštevy sa pristupuje k niektorým ortopedickým testom za účelom vylúčenia sekundárnej kapsulitídy alebo zranení svalov a šliach.
Radiografické vyšetrenie: RX bývajú všeobecne nariadené pri zisťovaní problémov s kosťami ako artróza alebo prítomnosť kalcifikácii v kĺboch. Môžu byť doplnené o ultrazvuk a magnetickú rezonanciu, aby sa odhalil prípadný zápal tkanív, zvýšené množstvo kĺbovej tekutiny, ale predovšetkým prípadné poranenie šľachy.

Rázová vlna Shockwave

odporúčaná liečba v centre zdravia a krásy Vitalcare

Liečba zamrznutého ramena rázovou vlnou Shockwave

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna Shockwave predstavuje relatívne nový a veľmi úspešný terapeutický prístup v liečbe zamrznutého ramena. Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Mechanizmus účinku je založený na vlnách prerušujúcich dráhy bolesti zapálených nervov na bunkovej úrovni. To vedie k obnoveniu zdravých nervových funkcií a podporuje rast nových krvných ciev s cieľom uľahčiť prirodzené hojenie. Terapia rázovou vlnou Shockwave je bezbolestná a veľmi účinná alternatíva k chirurgickým zákrokom.

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí môžete odstrániť chronické bolesti.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť liečby pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali 92% zníženie bolesti a oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Počiatočné nepohodlie zvyčajne slabne, keď sa oblasť počas liečby stáva menej citlivou. Intenzita terapie môže byť upravená na základe potrieb a citlivosti pacienta.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. V prípade zamrznutého ramena sú potrebné minimálne 4 ošetrenia. Pacienti ale veľmi často pociťujú úľavu už po prvom ošetrení.

Ako často budem musieť na terapie chodiť?

Odporúčaná frekvencia ošetrení pri zamrznutom ramene je 1x za týždeň, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.

Budem po ošetrení cítiť bolesť?

U väčšiny pacientov sa po terapii objaví okamžitá úľava od bolesti. Zhuba 2-4 hodiny po terapii môže dôjsť k chvíľkovému zvýšeniu citlivosti. Pacienti túto bolesť popisujú ako znesiteľnú a neobmedzujúcu ich bežné činnosti.

Sú po terapii nariadené nejaké obmedzenia?

Odporúča sa, aby sa pacienti po terapii vyhli fyzickým aktivitám, predovšetkým takým, ktoré by zapájali ošetrené miesto. Pacienti by mali zostať v pokoji zhruba 48 hodín po každej terapii.