Čo je burzitída?

Burzitída je zápal burzy – lubrikačnou tekutinou naplneného vačku, ktorý obklopuje kĺby alebo šľachy. Burzy sú umiestnené medzi kosťou a svalom, šľachou alebo kožou a znižujú trenie šliach a kostí a tak uľahčujú pohyb. Pri opakovanom preťažovaní šliach a svalov môže dôjsť k poraneniu týchto vačkov a ku vzniku bolestivého zápalu — burzitídy. Tento zápal najčastejšie postihuje ramenný a bedrový kĺb, no postihnutý môže byť každý kĺb, v ktorého okolí sa nachádzajú burzy, vrátane lakťa, kolena či achillovej šľachy.

Burzitída môže vzniknúť pri náhlom podráždení ale aj pri dlhodobom dráždení svalov a šliach.

Cenník ošetrenia rázovou vlnou
burzitida razova vlna
burzitída liečba

Diagnóza pre burzitídu

Pri diagnostickom zobrazovaní je v prípade potreby vhodné spraviť ultrazvuk, ktorý dokáže odhaliť zvýšené množstvo mäkkého tkaniva alebo tekutiny a tým zistiť eventuálne známky zranenia. Okrem toho je možné urobiť magnetickú rezonanciu, ktorá v nejasných prípadoch môže pomôcť vylúčiť nerozpoznané patologické stavy.

Burzitída zvyčajne nevyžaduje chirurgické ošetrenie. Mladší a športovo založení pacienti môžu zvyčajne tento problém vyriešiť obmedzením aktivity a podstúpením kryoterapie. Ak po očakávanom období odpočinku ťažkosti úplne nezmiznú, lekár môže nasmerovať pacienta na iné formy terapie ako je napr. rázová vlna. 

Rázová vlna Shockwave

odporúčaná liečba v centre zdravia a krásy Vitalcare

Liečba burzitídy rázovou vlnou Shockwave

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna Shockwave predstavuje relatívne nový a veľmi úspešný terapeutický prístup v liečbe burzitídy. Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Mechanizmus účinku je založený na vlnách prerušujúcich dráhy bolesti zapálených nervov na bunkovej úrovni. To vedie k obnoveniu zdravých nervových funkcií a podporuje rast nových krvných ciev s cieľom uľahčiť prirodzené hojenie. Terapia rázovou vlnou Shockwave je bezbolestná a veľmi účinná alternatíva k chirurgickým zákrokom.

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí môžete odstrániť chronické bolesti.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť liečby pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali 92% zníženie bolesti a oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Počiatočné nepohodlie zvyčajne slabne, keď sa oblasť počas liečby stáva menej citlivou. Intenzita terapie môže byť upravená na základe potrieb a citlivosti pacienta.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. V prípade burzitídy sú potrebné minimálne 4 ošetrenia. Pacienti ale veľmi často pociťujú úľavu už po prvom ošetrení.

Ako často budem musieť na terapie chodiť?

Odporúčaná frekvencia ošetrení pri burzitíde je 1x za týždeň, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.

Budem po ošetrení cítiť bolesť?

U väčšiny pacientov sa po terapii objaví okamžitá úľava od bolesti. Zhuba 2-4 hodiny po terapii môže dôjsť k chvíľkovému zvýšeniu citlivosti. Pacienti túto bolesť popisujú ako znesiteľnú a neobmedzujúcu ich bežné činnosti.

Sú po terapii nariadené nejaké obmedzenia?

Odporúča sa, aby sa pacienti po terapii vyhli fyzickým aktivitám, predovšetkým takým, ktoré by zapájali ošetrené miesto. Pacienti by mali zostať v pokoji zhruba 48 hodín po každej terapii.