Čo je osteitis lonovej kosti?

Osteitis lonovej kosti je zápal svalov a šliach, ktorý postihuje oblasť úponov svalov, na lonovú kosť: adduktory, hrebeňový sval, pyramídový priamy brušný sval, priečné a šikmé brušné svaly. Vo všeobecnosti sa jedná o akýkoľvek bolestivý syndróm postihujúci brušno-lonovo-krurálnu oblasť.

Toto ochorenie postihuje nielen profesionálnych športovcov, ale aj športovcov na amatérskej úrovni. Najviac náchylní na toto ochorenie, sú futbalisti, hokejisti, hráči rugby a vytrvalostní bežci. Výnimkou nie sú ani vodní pólisti, hádzanári, basketbalisti, prekážkoví bežci, a skokani do výšky.

Cenník ošetrenia rázovou vlnou
osteitis lonovej kosti razova vlna
zápal sedacieho nervu liečba

Diagnóza pre osteitis lonovej kosti

Klinické vyšetrenie vychádza zvyčajne z niekoľkých ľahko vykonateľných svalových testov, zakladajúcich sa kontrakcii a distenzii: test svalu m. iliopsoas, test priameho brušného svalu, test šikmých brušných svalov, test svalu m. obturato externus.

Lekár musí brať do úvahy fakt, že iné ochorenia môžu taktiež vykazovať symptómy podobné osteitu lonovej kosti (pruh, urologické alebo gynekologické ochorenia, stlačenie nervu) a prípadne odhadnúť, aké sú možnosti neortopedických vyšetrení (napr. test lidokainu). Rádiografia (scintigrafia, magnetická rezonancia alebo CT) umožňuje identifikovať prípadné zranenia lonovej kosti, zatiaľ čo ultrazvuk odhalí problémy väzivových štruktúr.

Rázová vlna Shockwave

odporúčaná liečba v centre zdravia a krásy Vitalcare

Liečba ostitídy lonovej kosti rázovou vlnou Shockwave

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna Shockwave predstavuje relatívne nový a veľmi úspešný terapeutický prístup v liečbe ostitídy lonovej kosti. Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Mechanizmus účinku je založený na vlnách prerušujúcich dráhy bolesti zapálených nervov na bunkovej úrovni. To vedie k obnoveniu zdravých nervových funkcií a podporuje rast nových krvných ciev s cieľom uľahčiť prirodzené hojenie. Terapia rázovou vlnou Shockwave je bezbolestná a veľmi účinná alternatíva k chirurgickým zákrokom.

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí môžete odstrániť chronické bolesti.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť liečby pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali 92% zníženie bolesti a oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Počiatočné nepohodlie zvyčajne slabne, keď sa oblasť počas liečby stáva menej citlivou. Intenzita terapie môže byť upravená na základe potrieb a citlivosti pacienta.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. V prípade osteitis lonovej kosti sú potrebné minimálne 4 ošetrenia. Pacienti ale veľmi často pociťujú úľavu už po prvom ošetrení.

Ako často budem musieť na terapie chodiť?

Odporúčaná frekvencia ošetrení pri osteitis lonovej kosti je 1x za týždeň, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.

Budem po ošetrení cítiť bolesť?

U väčšiny pacientov sa po terapii objaví okamžitá úľava od bolesti. Zhuba 2-4 hodiny po terapii môže dôjsť k chvíľkovému zvýšeniu citlivosti. Pacienti túto bolesť popisujú ako znesiteľnú a neobmedzujúcu ich bežné činnosti.

Sú po terapii nariadené nejaké obmedzenia?

Odporúča sa, aby sa pacienti po terapii vyhli fyzickým aktivitám, predovšetkým takým, ktoré by zapájali ošetrené miesto. Pacienti by mali zostať v pokoji zhruba 48 hodín po každej terapii.