Čo je to lipedém?

Jedná sa o postupné disproporcionálne zväčšenie tukového tkaniva. Typickým príznakom je aj bolesť v danom mieste, či výskyt modrín. Lipedém býva často nesprávne zamieňaný s obezitou či lymfatickými opuchmi. Prvými symptómami sú pocity napätia a bolesti na postihnutých miestach. Časom miesto opúcha.

Je to chronické, bolestivé, neestetické ochorenie podkožného tkaniva a postihuje výhradne ženskú populáciu. Rozlišujeme niekoľko typov tohto ochorenia – najčastejšie sa prejavu v oblastiach dolných končatín, lýtok, kolien, stehien, bokov, zadku, rúk či predlaktia. Na rozdiel od normálneho tuku, lipedémový tuk vo všeobecnosti nie je možné  redukovať pomocou diét alebo cvičenia.

Cenník ošetrenia rázovou vlnou a lymfodrenážou
lipedém rázová vlna nitra
lipedem razova vlna recell nitra

Čo je príčinou lipedému?

Príčinou môže byť viacero faktorov. Jedným z hlavných je porucha toku lymfy vzniknutá mechanickým tlakom zväčšeným tukovým tkanivom na lymfatický systém. Lipedém býva často spúšťaný v puberte, no môže sa vyvolať či zhoršiť počas tehotenstva, v peri-menopauze alebo po gynekologickej operácií. Môže ju vyvolať aj extrémne stresová situácia, a následkom sa začne tvoriť lipedém – teda masívne opúchanie, ktoré je potom neprávom zamieňané za priberanie na váhe.

Pokiaľ sa táto diagnóza odhalí včas, je možné zabrániť významnému rozširovaniu lipedému tukových buniek správne určenými procedúrami, a aj lymfodrenážnou masážou efektným 12-komorovým prístrojom, ktorú ponúkame v našom centre pre zdravie a krásu.

Ošetrenie lipedému rázovou vlnou ReCell a lymfodrenážou Lympha Press

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna ReCell predstavuje revolučný a jedinečný prístroj, ktorý kombinuje tri technológie – bezbolestnú rázovú vlnu, rádiofrekvenciu a transdermálnu vehikuláciu s cieľom vyriešiť aj najzávažnejšiu celulitídu, ochabnutosť a lokalizovanú adipozitu.

Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Táto bezbolestná rázová vlna ReCell umožňuje dosahovať vynikajúce výsledky bez utrpenia a úplne bez hluku.

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí vám aplikujeme procedúru, vďaka ktorej sa váš stav neporovnateľne zlepší.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť aplikácie pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Okrem toho, že je technológia ReCell úplne bezbolestná, zaisťuje rýchlejšie a efektívnejšie výsledky, čo nám umožňuje zmäkčiť tkanivo a následne rozpustiť tuk v tukových bunkách a priniesť dlhodobé výsledky.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. V prípade lipedému je potrebných minimálne 8-10 ošetrení. Pacienti ale veľmi často pociťujú zmeny už po prvých ošetreniach.

Ako často budem musieť na ošetrenia chodiť?

Odporúčaná frekvencia ošetrení pri lipedéme je 2x za týždeň, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.