Čo sú zranenia svalov a šliach?

Pri športe môžu byť svalové zranenia predvídateľným následkom cvičenia, počas ktorého dochádza k preťažení svalu (ide najmä o cvičenia, ktorých cieľom je vypracovanie tela a nadobudnutie svalovej hmoty). Keď takáto záťaž prekročí prijateľnú úroveň, dochádza k úrazu.
V skutočnosti došlo v poslednej dobe k nárastu počtu takýchto situácií, ktoré sú časté aj u dokonale vytrénovaných športovcov.
Príčinou môže byť napr. nekontrolované pasívne natiahnutie, kontrakcia, trenie v dôsledku náhlej kontrakcie, dysfunkcia neuromuskolárneho stimulu alebo aj priame zranenie. 

Cenník ošetrenia rázovou vlnou
zapal sliach a svalov razova vlna
zranenia svalov nitra

Diagnóza pre zranenie svalov a šliach

Pri kontraktúrach pociťujeme v postihnutom svale bolesť, čo negatívne ovplyvňuje jeho výkonnosť. Fyzikálne vyšetrenie umožňuje patológiu ľahko overiť, či už na základe symptómov alebo palpácie, vďaka ktorej je možné zistiť, či je sval stiahnutý. V prípade elongácie sa bolesť šíri po celej dĺžke svalu (svalovej fascie).

U natrhnutia je bolesť väčšinou sústredená v jednom bode a je možné lokalizovať modriny alebo hematómy. V prípade ruptúry je okrem bolesti a hematómu zreteľný aj bod, v ktorom došlo k pretrhnutiu svalových vláken.Ultrazvuk umožňuje zistiť presný stav patologického javu, sledovať jeho priebeh a hojenie.

Rázová vlna Shockwave

odporúčaná liečba v centre zdravia a krásy Vitalcare

Liečba svalov a šliach rázovou vlnou Shockwave

Navštívte naše centrum Vitalcare v Nitre

Rázová vlna Shockwave predstavuje relatívne nový a veľmi úspešný terapeutický prístup v liečbe zranení svalov a šliach. Rázové vlny sú akustické vlny alebo zvukové impulzy nesúce v sebe vysokú dávku energie. Mechanizmus účinku je založený na vlnách prerušujúcich dráhy bolesti zapálených nervov na bunkovej úrovni. To vedie k obnoveniu zdravých nervových funkcií a podporuje rast nových krvných ciev s cieľom uľahčiť prirodzené hojenie. Terapia rázovou vlnou Shockwave je bezbolestná a veľmi účinná alternatíva k chirurgickým zákrokom.

Príjemnú bezbolestnú procedúru realizuje náš profesionálny a milý personál v priestoroch nášho Centra pre zdravie a krásu VitalCare. Na procedúry nečakáte, obratom si dohodnete Váš termín a v pohodlí môžete odstrániť chronické bolesti.

vitalcare centrum nitra

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

0905 849 655

0905 849 655

Chcete si rezervovať termín? Zavolajte nám!

Často kladené otázky

Aké má účinky rázová vlna?

Naše vlastné skúsenosti, ako aj vedecké štúdie, ukazujú obrovskú úspešnosť liečby pomocou rázovej vlny. Skúmaní pacienti pociťovali 92% zníženie bolesti a oveľa vyššiu mieru úspešnosti ako akákoľvek iná nechirurgická alebo chirurgická alternatíva. Rázová vlna je bezpečná, ľahko vykonateľná a bezbolestná liečba.

Bude ma ošetrenie rázovou vlnou bolieť?

Väčšina pacientov má počas liečby rázovou vlnou mierne nepohodlie, ale terapia je všeobecne veľmi dobre znášaná. Počiatočné nepohodlie zvyčajne slabne, keď sa oblasť počas liečby stáva menej citlivou. Intenzita terapie môže byť upravená na základe potrieb a citlivosti pacienta.

Koľko ošetrení budem potrebovať?

Počet ošetrení závisí na indikácii a reakcii tkaniva na terapiu. Terapia rázovou vlnou má kumulatívny efekt, teda typicky budete potrebovať viac ošetrení. V prípade zranení svalov a šliach sú potrebné minimálne 3 ošetrenia. Pacienti ale veľmi často pociťujú úľavu už po prvom ošetrení.

Ako často budem musieť na terapie chodiť?

Odporúčaný časový rozostup medzi ošetreniami pri zraneniach svalov a šliach je 72 hodín, v závislosti od pacientovej tolerancie a reakcii ošetrovaného tkaniva.

Budem po ošetrení cítiť bolesť?

U väčšiny pacientov sa po terapii objaví okamžitá úľava od bolesti. Zhuba 2-4 hodiny po terapii môže dôjsť k chvíľkovému zvýšeniu citlivosti. Pacienti túto bolesť popisujú ako znesiteľnú a neobmedzujúcu ich bežné činnosti.

Sú po terapii nariadené nejaké obmedzenia?

Odporúča sa, aby sa pacienti po terapii vyhli fyzickým aktivitám, predovšetkým takým, ktoré by zapájali ošetrené miesto. Pacienti by mali zostať v pokoji zhruba 48 hodín po každej terapii.